Під ендопротезуванням колінного суглобу розуміють хірургічну операцію, під час якої зруйновані хворобою ділянки замінюють імплантатами. Результатами правильно проведеної операції є: усунення болю в суглобі і збільшення його рухливості.

    Імплантати (ендопротези) роблять з міцних високотехнологічних матеріалів, інертних до біологічних рідин, а їх форма повторює замінні компоненти. Це дозволяє пацієнтам, що перенесли операцію із заміни колінного суглоба  повністю повертаються до звичного способу життя.

Показання до ендопротезування:

  • деформуючий артроз колінного суглоба (гонартроз) 2 і 3 ступеня, який супроводжується сильним болем і обмеженням рухливості;
  • асептичний некроз;
  • злоякісні новоутворення;
  • інфекційні захворювання, що сприяють початку запального процесу;
  • ускладнення після травм.

    При лікуванні гонартрозу на початковій стадії, як правило, застосовуються консервативні методи, які знижують больові відчуття, а також перешкоджають розвитку захворювання. У тих же випадках, коли лікування не приносить позитивного результату, операція на колінному суглобі залишається єдиним ефективним способом повернути йому рухливість.

    Під час оперативного лікування видаляються пошкоджені ділянки, вирівнюється вісь ноги, а потім встановлюється імплантат. В залежності від стадії захворювання і величини ураженої ділянки здійснюється або тотальне ендопротезування, при якому колінний суглоб змінюється повністю, або часткова заміна зруйнованих компонентів.

    Реабілітаційний період  триває 4-8 тижнів. Після операції пацієнт  починає виконувати прості вправи, спрямовані на активізацію ендопротеза і розробку м’язів, які за час хвороби втратили свою силу. Через 2 тижнів після зняття швів розробляють  програму фізичних вправ, коректують медикаментозне лікування. Період повної реабілітації безпосередньо залежить від віку пацієнта, його фізичної форми, особливостей протезування. Як правило, він не перевищує 3-4 місяців, після закінчення яких більшість пацієнтів повністю повертаються до колишнього життя, але вже без болів, набряків і обмеження рухів.

Ендопротезування колінного суглобу при артрозі.