
Відділення кардіологічної інтенсивної терапії утворено на підставі наказу №156 від 6 лютого 1992 року по Дніпродзержинському відділу охорони здоров’я на базі лікарні швидкої медичної допомоги з метою удосконалення кардіологічної допомоги в лікарні, відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я СРСР № 341 від 11.06.1986 р. “Про подальше вдосконалення анестезіолого-ренімаційної допомоги населенню і надання цілодобової кардіологічної допомоги хворим”.
З 08.10.1997 р. на підставі наказу №303 Міністерства охорони здоров’я України “Про регламентацію діяльності анестезіологічної служби України”, відділення керується “Положенням про відділення анестезіології і інтенсивної терапії”.
У відділенні працює 5 лікарів, 10 медичних сестер, 4 молодших менших медичних сестри .
Показниками для госпіталізаціїї хворих у відділення кардіологічної інтенсивної терапії є:
– гострий інфаркт міокарда та його ускладнення;
– гострий коронарний синдром;
– гострі порушення ритму та провідності серця зі змінами центральної та периферичної гемодінаміки;
– тромбоемболія легеневої артерії.
У відділенні вироблена й постійно удосконалюється чітка система організації медичної допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда. Це дозволило забезпечити високий відсоток госпіталізації цих хворих у спеціалізований стаціонар, підвищити число госпіталізованих у першу добу від захворювання і домогтися стабілізації лікарняної летальності.
При гострому інфаркті міокарда, відіграє основну роль , своєчасність доставки хворого в стаціонар, яка визначає тактику лікаря й прогноз захворювання. ”Золотий стандарт” до 12 годин припускає можливість тромболізісу, як найсучасніший медикаментозний підхід в інтенсивній терапії гострого інфаркта міокарда.
Своєчасне звернення хворих за медичною допомогою та доставкою хворих бригадами ШМД в стаціонар – є запорука стабілізації хворих з гострим інфарктом міокарда.
У випадках відсутності ефекта на тромболітичну терапію, хворі спрямовуються у відділення інтервенційної кардіології обласного центру кардіології та кардіохірургії з метою ургентного стентування коронарних артерій.
Фармако-інвазивна стратегія лікування гострого інфаркта міокарда – є основною метою надання кваліфікованої медичної допомоги хворим у відділенні кардіологічної інтенсивної терапії.
Спеціалісти відділення кардіологічної інтенсивної терапії

Борощук Володимир Олександрович
Завідуючий відділенням кардіологічної інтенсивної терапії
Лікар-анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії

Костенко Вікторія Вікторівна
Лікар кардіолог вищої кваліфікаційної категорії

Луценко Юлія Валеріївна
Лікар кардіолог першої кваліфікаційної категорії
Лікар анестезіолог

Піщик Валерій Валерійович
Лікар-кардіолог вищої кваліфікаційної категорії
Лікар-анестезіолог першої кваліфікаційної категорії

Котлярова Надія Альбертівна
Лікар-анестезіолог вищої кваліфікаційної категорії