Донорство – благородна й вкрай необхідна для суспільства місія.

 КЗ « КМЛШМД» ДОР являється лікарнею інтенсивного лікування, тому всі ургентні випадки з загрозою для життя хворих концентруються  у нашому закладі. Інколи рахунок життя йде на хвилини, тому наявність служби крові відіграє дуже важливу роль врятування  життя людей. При лікарні підтримується незнижуваний запас компонентів та препаратів донорської крові, який використовується для надання цілодобової допомоги хворим при ургентних та планових лікувальних заходах. В середньому протягом року використовується до 2500 доз компонентів та препаратів крові. Також в лікарні використовується метод реінфузії аутокрові хворим під час оперативних втручань, що дозволяє в 20-25% випадків проводити операції без донорської крові.

Заготовляються компоненти та препарати крові в міській станції переливання крові, а за потребою транспортуються цілодобово до нашої лікарні.

Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань.

Напередодні здачі крові не слід вживати алкогольні напої, переїдати. У день здачі крові після легкого сніданку людина має зранку прийти на станцію переливання крові з документом, який посвідчує особу. Далі вона отримує необхідну інформацію про донорство,  проходить співбесіду з лікарем, медичний огляд та лабораторні обстеження.

Серед абсолютних протипоказань слід відзначити ВІЛ-інфекцію, сифіліс, вірусні гепатити, туберкульоз, а також наявність гострих захворювань, алкоголізм та наркоманію.

Одноразово донор може здати 450 мл. крові. На перший погляд цифра велика, але якщо розібратися, то це лише 10-та частина від усієї крові людини.  Взагалі регулярна здача крові навіть корисна. Вона допомагає покращити кровотворення, вивести з організму надлишок заліза, який може викликати онкологічні та серцеві патології. Також донорство стимулює загальну активацію та відновлення організму, сприяє нормалізації кровообігу, профілактує серцево-судинні захворювання, стимулює імунну систему, зменшує навантаження на печінку та селезінку. Ще один великий плюс заключається в здатності організму протистояти надмірним кровотечам та значно швидше відновлюватися після них.

 У день здачі крові та (або) її компонентів працівник, який  виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності зі збереженням за ним середнього заробітку. Донори з числа студентів вищих навчальних закладів та учнів професійних навчально-­виховних закладів у зазначені дні звільняються від занять.

Після кожного дня здачі крові та (або) її компонентів, у тому числі у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку зі збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня здачі крові чи її компонентів.

Отже, джерелом донорської крові та її компонентів є людина. Від наявності їх в необхідній кількості при наданні медичної допомоги залежить людське життя. Ми за донорство. Хто має бажання поділитися частинкою себе в благородних цілях заради спасіння життя ближнього може звертатися на міську станцію переливання крові, яка розташована за адресою Інституцька 6 з 8.00 до 13.00 з паспортом та ідентифікаційним кодом. Просимо відмітити, що кров ціленаправлено здається для лікарні швидкої медичної допомоги.

Спеціалісти служби крові

Якубович Олександр Афанасієвич

Відповідальний по службі крові

Лікар трансфузіолог